O nas

Przedsiębiorstwo ALUX Systemy Aluminiowe i PCV powstało w 1994 roku w Puławach. W pierwszych czterech latach swojej działalności zajmowało się produkcją i montażem ślusarki aluminiowej, fasad aluminiowo – szklanych oraz elementów wyposażenia wnętrz. Działalność firmy w początkowym okresie ograniczała się głównie do współpracy z firmami budowlanymi w roli podwykonawcy wykonującego specjalistyczne zadania w końcowych fazach budowy obiektów użyteczności publicznej, biur, banków, budynków mieszkalno – usługowych oraz obiektów przemysłowych, obecnie firma sama realizuje duże kontrakty, również jako generalny wykonawca.

Nowoczesne podejście do zagadnień budownictwa, wykwalifikowana kadra oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań materiałowych zaowocowało nawiązaniem wielu ścisłych kontaktów handlowych z firmami zagranicznymi.

Dzięki temu że, firma wykonuje specjalistyczne prace w sposób kompleksowy od projektowania poprzez produkcję i montaż, pozyskała na lokalnym rynku zaufanie wielu firm budowlanych i inwestorów, czego dowodem jest szereg prestiżowych realizacji głównie na terenie miasta Puławy oraz województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku w roku 1998 została uruchomiona produkcja stolarki okiennej i drzwiowej z PCV.

Najważniejszą konsekwencją tej decyzji było pozyskanie klienta indywidualnego oraz wejście na rynek budownictwa mieszkaniowego, które pod koniec lat dziewięćdziesiątych przeżywało gwałtowny rozwój.

Wytwarzanie ślusarki aluminiowej, nietypowych konstrukcji aluminiowo – szklanych uzupełnione o wyroby stolarki z PCV, stwarza firmie obecnie szerokie pole działania przy realizacji skomplikowanych i zróżnicowanych pod względem wymagań materiałowych jak i cenowych zadań inwestycyjnych i remontowych.

Jednak wysokie wymagania obecnego rynku, duża ilość konkurencyjnych firm oraz mała ilość inwestycji w sektorze budowlanym powodują, że firma ALUX zmuszona jest do ciągłej i uważnej analizy efektywności i skuteczności swoich działań.

Umiejętność dostosowania się do potrzeb rynku, ciągła kontrola kosztów jakości produktów połączona z działaniami o charakterze innowacyjnym stwarzają przed firmą duże szanse na utrzymanie i wzmocnienie swojej obecnej pozycji rynkowej.

Misją firmy „Alux” Systemy Aluminiowe i PCV jest produkowanie i dostarczanie każdemu klientowi nowoczesnych elementów stolarki aluminiowe i PCV odznaczającej się najwyższą jakością, trwałością i bezpieczeństwem użytkowania oraz zapewnienie profesjonalnej obsługi w zakresie montażu i serwisu.

 

 


Oferta

Szczegóły naszej oferty.

więcej »

Nasze realizacje

Zdjęcia pochodzą z naszych realizacji.

więcej »